Hieronder vind je alle uitslagen van het WMC 2022. Ook hebben we inmiddels de recaps binnen van de Mars- en Showwedstrijden in de Championship Division en de
Show World Division!

Show, Championship Division
1e – 95,75 – Nishihara (Japan) – WMC World Champion
2e – 92,88 – DVS Katwijk
3e – 92,23 – Chien Kuo (Taiwan)
4e – 91,73 – K&G Leiden
5e – 91,29 – Rijnmondband
6e – 90,13 – Pasveerkorps
7e – 89,96 – Irene Ede
8e – 89,90 – Adest Musica
9e – 88,21 – Floraband
10e – 88,15 – Jubal Dordrecht
11e – 86,46 – Exempel Empel
12e – 85,21 – Advendo Sneek
Best Music: Nishihara
Best Effect: Nishihara
Best Visual: Nishihara
Best Percussion: DVS
Best Brass: DVS
Best Auxiliary: Nishihara


Mars, Championship Division
1e – 96,69 – DVS Katwijk
2e – 94,97 – K&G Leiden
3e – 92,50 – Floraband
4e – 92,47 – Adest Musica
5e – 92,28 – Oberlichtenau (Duitsland)
6e – 90,78 – VLS Band Wezep
7e – 90,34 – Exempel Empel
8e – 89,72 – Euroband Rotterdam
9e – 89,50 – Potsdam
10e – 88,69 – Rodemis (Duitsland)
11e – 88,41 – Amicitia Banholt
Best hoorn band: Potsdam
Best Brass/Wind/Fanfare: DVS
Best Flute band: Rodemis


Show, World Division
1e – 87,63 – VLS Band Wezep – WMC World Champion
2e – 85,94 – Maastrichtse Verkennersband
3e – 85,31 – Takostu Stiens
4e – 84,92 – Orkiestra Radom (Polen)
5e – 84,44 – Grossen-Linden (Duitsland)
6e – 84,04 – Rodemis (Duitsland)
7e – 82,79 – Juliana Amersfoort
8e – 82,23 – Strausberg (Duitsland)
9e – 81,15 – Potsdam (Duitsland)
10e – 80,29 – Oranje IJsselmuiden
Best Music: Maastrichtse Verkenners
Best Effect: VLS Band
Best Visual: VLS Band
Show Championship Division PRELIMS
BLOK 1 (de top drie in willekeurige volgorde)
Rijnmondband
NishiharaHigh School
Chien Kuo High Schoolband

BLOK 2 (plaats 4, 5 en 6 in willekeurige volgorde)
Adest Musica
DVS Katwijk
Ken G Leiden

BLOK 3 (plaats 7, 8 en 9 in willekeurige volgorde)
Jubal Dordrecht
Pasveer Leeuwarden
Floraband Rijnsburg

BLOK 4 (plaats 10, 11 en 12 in willekeurige volgorde
Advendo Sneek
Drumfanfare Exempel
Irene Ede

BLOK 5 (drie plaatsen naar de World division, in willekeurige volgorde)
Potsdam
Strausberg
Takostu Stiens

Mars, World Division
1e – 93,53 – Schutterij Sint Sebastiaan Huibrechts Lille (WERELDKAMPIOEN!)
2e – 93,44 – Oranje IJsselmuiden
3e – 91,47 – Maastrichtse Verkennersband
4e – 89,31 – Drumband Hasselts Fanfare
5e – 88,47 – Spielmannszug Heiden
6e – 87,91 – St. Cecilia Zegge
7e – 87,25 – M&S Rheden
8e – 86,63 – Wilhelmina Sleeuwijk
9e – 86,19 – METRO Scheveningen
10e – 85,69 – Excelsior Losser
11e – 85,16 – Concordia Overdinkel
BEST BRASS/WIND/FANFARE: Oranje IJsselmuiden
BEST DRUMBAND/DRUMLINE: Sint Sebastiaan
BEST FLUTE: Heiden

Marsparade, Championship Division
1e – 92,54 – Advendo Sneek – WMC World Champion
2e – 90,54 – Takostu Stiens
3e – 90,15 – Crescendo Opende
4e – 87,50 – Grandioso Radom
5e – 83,90 – Youth Band of Polen
Marching Parade Contest Champion Division

Show, First Division
1e – Excelsior Renkum, 92,46 punten – WMC World Champion
2e – Mercurius Assen, 91,65 punten
3e – Showband Urk, 88,75 punten (23 juli)
4e – Holbaek Garden, 87,42 punten (23 juli)
5e – Laurentius Voorschoten, 84,85 punten
Best Music: Excelsior Renkum
Best Visual: Excelsior Renkum
Best Effect: Mercurius Assen
Show Contest First Division

Mars, First Division (einduitslag)
1e – Mercurius Assen, 85,69 punten – WMC World Champion
2e – Hattstedt (Dld), 84,19 punten
3e – Irene Hasselt, 83,69 punten (23 juli)
4e – El Fuerte Koksijde, 83,06 punten
5e – EVC Enschede, 82,75 punten
Best Brass/Wind/Fanfare Band: Mercurius Assen
Best Percussion: El Fuerte
Best Flute Band: Hattstedt
Marching Contest First Division

Marsparade, First Division (einduitslag)
1e – Hertfordshire (UK), 85,38 punten – WMC World Champion
2e – Corio Heerlen, 84,42 punten
3e – Holbaek Garden (DK), 84,04 punten
Marching Parade First Division

Show, Junior Division 
Jong Pasveer Leeuwarden: 91,08 – WMC World Champion
Jong Advendo Sneek: 90,71 (2 punten penalty vanwege tijdsoverschrijding)
Best Music Award: Jong Advendo
Best Effect Award: Jong Advendo
Best Visual Award: Jong Advendo
Show Contest Junior Division

Mars, Junior Division
Junioren DVS Katwijk: 91,81 – WMC World Division
Best Brass / Wind / Fanfare Band
Marching Contest Junior Division

Show, Second Division
O&V Nuenen: 87,17 – WMC World Champion
Jong Holland: 84,88
FASAM Orchestra: 83,05
Best Music Award: O&V Nuenen
Best Effect Award: O&V Nuenen
Best Visual Award: O&V Nuenen
Show Contest Second Division

Mars, Second Division
Hertfordshire, 84,63 punten – WMC World Champion
FASAM, 81,81 punten 
Marching Contest Second Division

Publieksprijzen
23 juli: Jong Advendo
24 juli: Showband Corio
29 juli: K&G Leiden
30 juli: K&G Leiden
31 juli: K&G Leiden

Drummajor Award
Daniel Mager – Oberlichtenau (31 juli) OVERALL WINNAAR!
Justin Heemskerk – K&G Leiden (30 juli)
Daan Wiersma – Irene Hasselt (23 juli)
Lennert Schreel – El Fuerte Koksijde (24 juli)

1 reactie